Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Blue Lagoon

Dovolená Island Blue Lagoon


Island Blue Lagoon: Tajemství wellness na dosah ruky

Pokud jste fanouškem přírodních krás, relaxace a wellnessu, neměli byste si nechat ujít návštěvu Island Blue Lagoon na Islandu. Tato ikonická přírodní lázeň se stala oblíbenou turistickou atrakcí a poskytuje návštěvníkům nezapomenutelný zážitek spojený s léčivými účinky termální vody.

Island Blue Lagoon se nachází na poloostrově Reykjanes, jen pár desítek kilometrů od islandského hlavního města Reykjavíku. Tento přírodní geotermální bazén vznikl díky nedávnému průmyslovému projektu, který měl za cíl vytvořit umělou jezerní lagunu. Dnes je však Blue Lagoon jednou z nejznámějších turistických atrakcí v zemi.

Termální voda v Island Blue Lagoon je bohatá na minerály, především na křemičitan křemičitý, který má pozitivní vliv na pokožku. Koupání v této vodě se tvrdí, že prospívá nejen fyzickému tělu, ale také duši. Lidé s různými kožními problémy, jako je například lupénka nebo ekzém, tvrdí, že pobyt v Blue Lagoon jim přinesl výrazné zlepšení.

Kromě relaxace ve vzácně modré vodě mohou návštěvníci Island Blue Lagoon také využít další přidané hodnoty. Lázeňské centrum nabízí širokou škálu služeb a aktivit, včetně masáží, bahenních ošetření, sauny a dokonce i luxusního lázeňského hotelu. Tato kombinace přírodního prostředí a moderního komfortu zařízení dělá z Island Blue Lagoon ideální cíl pro milovníky wellness.

Navíc, okolní krajina kolem Blue Lagoon je úchvatná. Přírodní hory, studnice, sopky a jeskyně jsou všudypřítomné a odrážejí jedinečnost Islandu. Návštěvníci si mohou užít krásné výhledy a příjemné procházky po okolním prostředí, což přidává další rozměr k celkovému zážitku z dovolené.

Jistě si kladená otázka je, zda je třeba navštívit Island Blue Lagoon v jakémkoli ročním období. Odpověď je ano! V létě můžete využívat přírodní koupaliště pod otevřeným nebem, zatímco v zimě se můžete potopit do horké vody v kontrastu s okolním chladným prostředím. Návštěva Island Blue Lagoon je tak výjimečným zážitkem po celý rok.

Je však důležité mít na paměti, že popularita Island Blue Lagoon je zároveň jeho největším nedostatkem. Nasycenost návštěvníky může zapříčinit přeplnění, a proto se doporučuje předem rezervovat vstupenky a služby. Tím se zajistí, že si každý návštěvník bude moci vychutnat jedinečnou atmosféru a výhody Island Blue Lagoon plně.

Island Blue Lagoon je skutečným darovaným pokladem přírody. Tato oáza klidu a regenerace nabízí úžasný zážitek, který se zapíše do paměti na celý život. Pokud se vydáte na Island, Island Blue Lagoon by neměla chybět na vašem seznamu. Slunečné nebo zasněžené, tato přírodní lázeň vás přivítá se svými teplými a léčivými vodami ne pro nic za nic!


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Blue Lagoon


1. Jak se dostat do Blue Lagoon?
Odpověď: Blue Lagoon se nachází asi 20 km jižně od Reykjavíku. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autobusem, autem nebo taxi.

2. A jaké jsou otvírací hodiny Blue Lagoon?
Odpověď: Blue Lagoon má velmi flexibilní otvírací dobu. Lákadlem jsou noční lázně, které se konají až do půlnoci. Ve všedních dnech Blue Lagoon otevírá v 8 hodin ráno a zavírá ve 21 hodin, o víkendech se však otevírací doba může lišit.

3. Co si musíme přinést s sebou do Blue Lagoon?
Odpověď: Když se chystáte do Blue Lagoon, měli byste si přinést plavky, ručník a suché oblečení. Na místě si můžete půjčit koupelnové oblečení, ručníky a další vybavení.

4. Lze si v Blue Lagoon pronajmout privátní prostor?
Odpověď: Ano, Blue Lagoon nabízí soukromé zóny, obvykle s vlastními saunami a vířivkami. Tento typ zábavy je však velmi oblíbený, takže si je potřeba rezervovat s dostatečným předstihem.

5. Může se do Blue Lagoon dostat děti?
Odpověď: Ano, děti mohou do Blue Lagoon, ale musejí být ve věku nejméně 2 let a mohou se koupat pouze v doprovodu dospělé osoby. Blue Lagoon nenabízí oddělenou zónu pro děti nebo rodiny s dětmi.

6. Lze v Blue Lagoon pobyt prodloužit?
Odpověď: Ano, většina hostů v Blue Lagoon se těší na několikahodinový relaxační pobyt. Pokud si ale chcete užít přírodní krásy a pohodlí nabízené Blue Lagoonu, lze si zde zarezervovat ubytování v samostatných apartmánech nebo útulných pokojích v hotelu.

7. Je Blue Lagoon atrakcí, kterou si může dovolit každý?
Odpověď: Cena vstupu do Blue Lagoon může být ve srovnání s jinými lázněmi a koupališti relativně drahá, ale vzhledem k tomu, že je to jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Islandu, stojí to za to. Blue Lagoon má ambici být unikátním zážitkem, který vás přenesete do relaxačního světa plného podívané na krásnou přírodu.


Ubytování Island Blue Lagoon


Island Blue Lagoon: Klenot uvnitř ostrova

Island Blue Lagoon je luxusní rezort, který se nachází na nádherném ostrově Island Blue v jižním Atlantiku. Tento unikátní resort je skutečným klenotem, který zaujme každého návštěvníka svou nádhernou přírodou, průzračnými lagunami a jedinečným komfortem.

Tento exkluzivní rezort nabízí různé možnosti ubytování, které splní přání a potřeby každého hosta. Od stylově zařízených pokojů s úžasným výhledem, přes prostorné vily s bazény až po luxusní apartmány s soukromými terasami. Každý pokoj je vkusně zařízený s ohledem na pohodlí hostů a disponuje moderním vybavením, včetně televize, minibaru, klimatizace a bezplatného Wi-Fi připojení.

Jedním z hlavních taháků Island Blue Lagoon je samozřejmě nádherná laguna, kterou si hosté mohou vychutnat kdykoli během dne. Nádherné průzračné vody jsou ideální pro plavání, potápění a nejrůznější vodní aktivity. Voda v laguně je bohatá na minerály a vyhlášená pro své blahodárné účinky na pokožku a celkový blahobyt. Hosté mohou také relaxovat na lehátkách na břehu laguny nebo si dopřát lahodný koktejl v jednom z barev, které se nachází v jejím okolí.

Island Blue Lagoon také nabízí širokou škálu gastronomických zážitků. Rezort disponuje několika stylovými restauracemi, které nabízejí pestrou paletu jídel z lokální i mezinárodní kuchyně. Hosté se mohou těšit na čerstvé mořské plody, tradiční islandské speciality a vybraná vína z celého světa. Pro ty, kteří preferují soukromí, je také k dispozici možnost soukromého stolování na terase nebo v prostorné vile.

Kromě toho, Island Blue Lagoon poskytuje také širokou škálu aktivit a volnočasových možností pro své hosty. Nabízí wellness centrum s vířivými lázněmi, saunou a masážními službami pro uvolnění a regeneraci. Sportovní nadšenci si mohou zahrát tenis nebo golf na blízkém golfovém hřišti, vyrazit na cyklistický výlet po okolí ostrova nebo si pronajmout kajak a prozkoumat okolní pobřeží.

Island Blue Lagoon je skutečně ideálním místem pro ty, kteří hledají odpočinek, relaxaci a spojení s přírodou. Jeho nádherná lokalita a prvotřídní ubytovací možnosti z něj činí nezapomenutelný zážitek pro každého cestovatele. Takže pokud máte plány na dovolenou na Islandu Blue, nezapomeňte navštívit tento exkluzivní rezort a prožít si nezapomenutelnou dovolenou plnou luxusu a pohody.


Počasí Island Blue Lagoon


Island Blue Lagoon je jedno z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst na Islandu. Tato termální laguna se nachází v jihozápadní části ostrova, nedaleko města Grindavík. Její unikátní modrá voda a lávové kameny vytváří ohromující kontrast v krajině.

Jedná se o uměle vytvořenou lagunu, která vznikla v roce 1976 v důsledku přebytku teplé vody z nedaleké geotermální elektrárny. Díky tomuto původnímu účelu se Island Blue Lagoon stala velmi oblíbeným místem pro relaxaci a léčebné lázně.

Teplá voda v laguně pochází z 2 000 metrů hlubokého zdroje vody, který prochází hustou vrstvou lávy. Tato voda je bohatá na minerály, jako je síra a křemík, které mají léčivé účinky na pokožku. Mnoho lidí věří, že ponoření se do vody Island Blue Lagoon je velmi prospěšné pro jejich zdraví a krásu.

Kromě léčebného účinku je Island Blue Lagoon také velmi atraktivní turistickou atrakcí. Turisté z celého světa sem přijíždějí, aby si užili relaxaci ve velkých bazénech se sírovou vodou, která je přírodním antiseptikem. Laguna je obklopena nádhernou horskou krajinou a na jejím okraji se nachází krásné lávové pole.

Navíc, Island Blue Lagoon nabízí i další aktivity pro návštěvníky. Můžete si například objednat masáž nebo kosmetickou proceduru přímo ve vodě. Existují také sauny a páry, které poskytují ještě intenzivnější relaxaci.

Je nesmírně důležité si rezervovat vstupenky na Island Blue Lagoon dopředu, protože je zde často vyprodáno. Kapacita laguny je omezená, takže si rezervujte své místo co nejdříve.

Počasí Island Blue Lagoon je poměrně proměnlivé vzhledem k poloze ostrova. V létě se můžete těšit na slunečné a teplé dny s teplotami dosahujícími až 20 °C. V zimě může být velmi chladno a teploty klesnou pod bod mrazu. Ale i přesto se Island Blue Lagoon nikdy nezavírá. Lidé se sem stále přijíždějí vyhřívat v teplé vodě, i když je venku zamrzlé.

Pokud plánujete návštěvu Island Blue Lagoon, buďte připraveni na proměnlivé počasí a nezapomeňte si přibalit plavky, ručníky a vhodné oblečení, abyste si pobyt co nejvíce užili. Toto místo je skutečným rájem pro relaxaci a zároveň unikátním přírodním zázrakem, který stojí za to objevit.


Letenka Island Blue Lagoon


Letenka Island Blue Lagoon: Oáza klidu mezi ledovci

Pokud toužíte po dobrodružství ve vzdálených končinách, Island je tou pravou destinací pro vás. Tato severská země nabízí neuvěřitelnou přírodní krásu, která je unikátní a jedinečná. Jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších atrakcí je modrá laguna, která s sebou nese slib zážitku jako žádný jiný.

Blue Lagoon je termální bazén, který se nachází na západ od hlavního města Reykjavíku. Tento bazén otevřel své brány pro návštěvníky v roce 1976 a od té doby se stal jedním z nejuznávanějších přírodních lázní na světě. Jeho jedinečná modrá voda a minerální bohatství přitahují každý rok tisíce turistů.

Jednou z nejlepších způsobů, jak se dostat na Island a navštívit Blue Lagoon, je zakoupit letenku Island Blue Lagoon. Tato letenka vám umožňuje spojit příjemné s užitečným a zažít neopakovatelný zážitek relaxace ve velkém termálním bazénu uprostřed vířící vulkanické krajiny.

Cesta na Island není jen obyčejná letová trasa. Jídlo, které vám bude na palubě servírováno, je inspirováno tradiční islandskou kuchyní a také vám nabízí možnost vyzkoušet si některé z místních specialit. Let trvá přibližně tři hodiny, což je ideální čas na odpočinek a nabrání síly před objevováním krás této ohromující země.

Po přistání v Reykjavíku se vydáte na cestu směrem k Blue Lagoon. Zde si zakoupíte vstupenky a budete mít příležitost vychutnat si jedinečnou léčivou silu minerálních lázní. Voda v bazénu je teplá a svěží, díky čemuž si můžete užít relaxaci a regeneraci s výhledem na okolní horské vrcholy a sopečnou krajinu.

Po osvěžení se v termální vodě si můžete dopřát návštěvu masažních bazénů nebo si objednat speciální péči o pleť, kterou nabízí luxusní wellness centrum. Pokud máte chuť na občerstvení, nejedení bude připraveno v místním restauračním zařízení a můžete si vychutnat tradiční islandskou kuchyni.

Po návratu z Blue Lagoon budete mít ještě čas prozkoumat okolní oblasti. Reykjavík, hlavní město Islandu, nabízí mnoho možností kulturního a historického poznání. Můžete se procházet po malebných uličkách, navštívit moderní umělecké galerie nebo si vychutnat chutě místní kuchyně v některém z mnoha skvělých restaurací.

Pokud toužíte po dobrodružství, vydejte se na výlet po ledovci, projděte se po starověkých sopkách nebo sledujte vzdálená vodopády. Island je opravdu země plná překvapení a zážitků.

Pokud se rozhodnete zakoupit letenku Island Blue Lagoon, nezapomeňte si vyjasnit všechny podrobnosti a informace o termínech, cenách a podmínkách. Letenka vás přenese do země, která si zaslouží vaši pozornost, a Blue Lagoon vám poskytne rovnováhu mezi dobrodružstvím a relaxací. Přírodní krása Islandu vás nutně zanechá bez dechu a cestování sem se stane jednou z nejzajímavějších a nezapomenutelných zkušeností vašeho života.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky