Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jamajka Green Grotto Caves

Počasí Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je ostrov v Karibiku, který se může pyšnit nejen krásnými plážemi a sluncem, ale také zajímavými jeskyněmi. Jedna z nejvýznamnějších jeskynních systémů na Jamajce jsou Green Grotto Caves.

Tyto jeskyně jsou tisíce let staré a nachází se asi 25 minut jízdy od města Ocho Rios. Jsou to vápencové jeskyně s mnoha prostornými místnostmi a úzkými průchody, které byly kdysi domovem domorodých Arawackých indiánů.

Kromě historie a kultury jsou Green Grotto Caves také fascinující přírodním fenoménem. Průvodci vás provedou temnými tunely a ukážou vám krásné skály a stopy vody, která se vytvářejí na stropě a podlaze.

Je důležité si uvědomit, že jeskyně mají také vliv na počasí na Jamajce. Uvnitř jeskyní vládne konstantní teplota kolem 20 °C a vlhkost asi 100%. To znamená, že když přijdete z teplého a slunečného počasí venku, může vám být trochu chladno.

Navíc se v jeskyních mohou tvořit i oblaky, které vypadají jako kouř. To je způsobeno tím, že vlhkost se vznáší v ovzduší a kondenzuje se kolem světelných zdrojů v jeskyních. Z toho důvodu jsou najednou sklady mlžného oblaku, který vypadá velmi zajímavě a mysticky.

Celkově jsou Green Grotto Caves fascinujícím místem na Jamajce, které by určitě neměly chybět na seznamu turistických destinací. Pokud se však rozhodnete navštívit tyto jeskyně, buďte připraveni na změnu počasí a nezapomeňte si vzít s sebou oblečení, které vás udrží v teple.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Green Grotto Caves


1. Jaké jsou otevírací hodiny Green Grotto Caves na Jamajce?
- Green Grotto Caves jsou otevřeny denně od 9:00 do 16:00.

2. Jaká je vstupní cena do Green Grotto Caves?
- Vstup do Green Grotto Caves stojí X jamajských dolarů pro dospělého a Y jamajských dolarů pro děti.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Green Grotto Caves?
- Prohlídka Green Grotto Caves trvá asi 1 hodinu.

4. Může se Green Grotto Caves navštívit dětmi?
- Ano, Green Grotto Caves jsou vhodné pro návštěvu s dětmi. Je však nutné dbát na jejich bezpečnost.

5. Je nutné si prohlídku Green Grotto Caves předem rezervovat?
- Rezervace prohlídek není povinná, ale může být užitečná během turisticky rušnějších období.

6. Můžu se Green Grotto Caves dostat svým vlastním dopravním prostředkem?
- Ano, návštěvníci mohou přijet do Green Grotto Caves vlastním autem. Je zde také dostupné parkoviště.

7. Je povoleno fotografovat nebo natáčet ve Green Grotto Caves?
- Ano, fotografování a natáčení jsou povoleny ve většině částí Green Grotto Caves. Je však zakázáno bleskové světlo a použití stativů.

8. Je Green Grotto Caves přístupný pro osoby s omezenou schopností pohybu?
- Green Grotto Caves jsou přístupné, ale část prohlídky může být obtížná pro osoby s omezenou schopností pohybu kvůli schodům a úzkým průchodům.

9. Má Green Grotto Caves restauraci nebo občerstvení?
- Green Grotto Caves mají malou kavárnu, kde si můžete koupit občerstvení, pití a suvenýry.

10. Jaké jsou další atrakce v blízkosti Green Grotto Caves?
- V blízkosti Green Grotto Caves se nachází například Dunn's River Falls, Mystic Mountain a Bob Marley's Mausoleum.


Dovolená Jamajka Green Grotto Caves


Dovolená na Jamajce: Green Grotto Caves

Na severním pobřeží Jamajky se nacházejí Green Grotto Caves, fascinující přírodní úkaz. Tato jeskynní síť je jedním z nejznámějších turistických cílů na ostrově a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Green Grotto Caves jsou unikátní svým geologickým původem, krásnou přírodní krajinou a historickým významem. Jeskyně byla dlouhodobě využívána Tainy, původními obyvateli Jamajky, jako úkryt před přírodními nepřízněmi a také jako posvátné místo. Během kolonizace Jamajky sloužily jeskyně jako úkryt pro otroky, kteří se pokoušeli uprchnout z otroctví.

Green Grotto Caves mají rozlohu přes 1 500 metrů a jsou propojeny s podzemními jezery a tunely. Hlavní jeskyně je výškově různorodá, s výškou stropu dosahující až 12 metrů. Návštěvníci mohou prozkoumat různé části jeskyně, jako je Great Hall, kde se mohou obdivovat vysokým stropům a podivným formacím kamenů. Další zajímavou částí je Grotto Lake, které je jedním z nejhlubších podzemních jezer na Jamajce.

Turisté mají možnost na jamajské dovolené navštívit Green Grotto Caves a prozkoumat jejich fascinující atmosféru. Odborní průvodci vás provedou tajemnými chodbami a ukáží vám unikátní geologické útvary a historickou hodnotu jeskyně. Budete svědky nádherného spektra barev prostřednictvím vápencových stěn, které se v průběhu let vytvořily při vyluhování vápence dešťovou vodou. V jeskyni je stále přítomná atmosféra minulosti, která představuje poutavé spojení přírody a historie.

Pro některé návštěvníky je Green Grotto Caves také skvělým místem pro dobrodružství. Kromě procházek můžete se zapojit do adrenalinových aktivit, jako je jeskynní pochod nebo jeskynní potápění. Jeskyně nabízí skryté místnosti a tajemné průchody, které z nich činí ideální cíl pro odvážné dobrodruhy.

Jestliže tedy plánujete dovolenou na Jamajce, nezapomeňte navštívit Green Grotto Caves. Budete fascinováni bohatou historií, nádhernou přírodou a jedinečnou atmosférou těchto jeskyní. Během vaší návštěvy si také uvědomíte, proč jsou Green Grotto Caves označovány za jeden ze skrytých pokladů Jamajky.


Letenka Jamajka Green Grotto Caves


Pokud hledáte neobvyklé místo k prozkoumání během vaší návštěvy na Jamajce, Green Grotto Caves (Zelené jeskyně) jsou jedním ze skvělých míst, které byste si neměli nechat ujít. Tyto asi 5800 metrů dlouhé jeskyně se nacházejí asi 30 km na západ od Ocho Rios na severním pobřeží Jamajky.

Jeskyně Green Grotto jsou vápencové a sahají asi 12 metrů pod zem, s mnoha malými jeskyněmi a tunely. Tato neuvěřitelná přírodní rezervace leží na pozemku velkém více než 15 hektarů a poskytuje útočiště mnoha ptákům, netopýrům a dalším druhům zvířat.

Jedním z neuvěřitelných prvků této jeskyně je modrá jeskyně. Tato část jeskyně je osvětlena modrou světelnou instalací, která vytváří iluzi modré vody, a to i přesto, že se pod ní opravdu nachází pouze voda, která je výrazně tyrkysová. Tato modrá jeskyně také slouží jako scéna pro některé snímky z filmů Jamese Bonda.

V Green Grotto Caves si také můžete prohlédnout zemi. Pokud budete mít dostatek času na své návštěvě, průvodce vás provede celým areálem a vy si tak budete moci prohlédnout celou řadu míst, jako je například jeskyně skull, což je malá jeskyně, která je plná lidských koster.

Jeskyně Green Grotto jsou velmi fascinujícím místem a budou poskytovat nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu. Vstupné do jeskyně není příliš drahé a turistický průvodce poskytuje cenné informace o historii a přírodě této neuvěřitelné jeskyně.

Takže jestli hledáte své dobrodružství na Jamajce, udělejte si čas a navštivte Green Grotto Caves, kde se určitě dozvíte mnoho nových věcí a užijete si celodenní zážitek, který vám zůstane v paměti na celý život.


Ubytování Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je známá svou nádhernou scenérií, živou kulturou a fascinující historií. Mezi jedno z nejzajímavějších a unikátních míst na ostrově patří Green Grotto Caves, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Green Grotto Caves jsou jeskyně nacházející se na severním pobřeží Jamajky, nedaleko obce Discovery Bay. Tato přírodní památka má velký historický a kulturní význam, a proto je známá jako jeden z nejzajímavějších míst na ostrově.

Jeskyně byly používány jako úkryt pirátů v 17. století, což dodává tomuto místu ještě větší tajemství a dobrodružnost. Green Grotto Caves byly také využívány během otrokářského obchodu jako úkryt pro uprchlé otroky. Návštěvníci si mohou prohlédnout stopy těchto historických událostí, které jsou zde stále patrné.

Jeskyně jsou dlouhé přibližně 1,5 kilometru a jejich vnitřek je prostoupen množstvím chodeb, komor a podzemních jezer. Zde se návštěvníci mohou procházet a objevovat různé stalaktity a stalagmity, které se tvořily tisíce let.

Jednou z nejvíce známých částí této jeskyně je Grotta Verde, což je velká komora s podzemním jezerem. Jeho voda má zvláštní zelenkavý odstín, který vytváří pohádkovou atmosféru. Tato komora byla používána jako natáčecí místo pro několik filmů, včetně známého bondovky "Live and Let Die".

Pro všechny, kteří touží po adrenalinovém zážitku, Green Grotto Caves nabízí také možnost prozkoumávat jeskyně s průvodcem. Tato dobrodružná cesta vás provede temnými chodbami, úzkými otvory a přináší vám jedinečný pohled na krásu podzemního světa.

Kromě historie a přirozené krásy nabízí Green Grotto Caves také vyhlídku na nedaleké moře a okolní krajinu. Návštěvníci si mohou vychutnat krásný pohled na západ slunce nebo výhled na pobřeží Jamajky.

Green Grotto Caves jsou od roku 1999 chráněnou přírodní rezervací a jsou spravovány organizací Jamajské úřady na ochranu přírody (Jamaica National Heritage Trust). Díky tomu jsou vždy udržovány v nejlepším stavu a mají minimální dopad na přírodní prostředí.

Pokud se chystáte na Jamajku, nezapomeňte si rezervovat čas na návštěvu Green Grotto Caves. Toto magické místo vám poskytne nezapomenutelný a jedinečný zážitek, který prohloubí váš poznávací výlet na Jamajku.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky