Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Japonsko Nikkó

Počasí Japonsko Nikkó


Japonsko je země s mnoha tvářemi a když se podíváte na počasí v jeho různých regionech, uvědomíte si, jak se může lišit. Nikkó, malebné městečko na severu ostrova Honšú, je jedním takovým místem, kde počasí hraje klíčovou roli v tom, jak prožijete svou cestu.

Nikkó leží uprostřed hor Nihon a je obklopeno lesy, vodopády a svatyněmi. Jeho drsná krajina a proměnlivé počasí poskytují jedinečný zážitek turistům, kteří se sem přijedou podívat.

Klima v Nikkó se podobá jiným horským oblastem Japonska. V zimě (prosinec až únor) teploty klesají pod nulu. Oblast je obvykle pokryta sněhem, což přináší turistům, kteří mají rádi zimní sporty, mnoho radosti. Ale pokud hledáte klidnější období pro návštěvu, můžete zvážit jarní nebo podzimní sezonu.

V jarní sezóně (březen až květen) se teploty pohybují od 10 °C do 20 ° C a můžete vidět, jak se Nikkó probouzí k životu. Když se sníh taje, odkrývá se krásná zeleň a květiny. Je to ideální sezona, pokud chcete vidět kvetoucí sakury (šeříky) a azaleje ve svých nejlepších dnech a také pro pěší turistiku.

Podzimní klima v Nikkó se podobá jarnímu, s teplotami od 10 °C do 15 °C. Toto období je známé pro své fantastické zbarvení listů. Hory se obvykle barví do zlatého, oranžového a červeného. V Nikkó můžete vidět ochranu listů na svatyních, což je úchvatné místo, když jsou listy na vrcholu jejich podzimního zbarvení.

V létě, od června do srpna, může být velmi horké a vlhko. Teploty se pohybují od 20 °C do 30 °C a můžete zažít silné bouřky. Nicméně, je to dobrá sezona pro turisty, kteří chtějí objevit vodopády a řeky Nikkó a také pro návštěvu svatyní a chrámů.

Kdykoliv se tedy rozhodnete navštívit Nikkó, můžete zažít jedinečné zážitky díky tomu, jak jeho počasí ovlivňuje přírodu. Ať už to jsou sněhové pokrývky a zimní sporty, kvetoucí květiny a zbarvení listů v jarní a podzimní sezóně nebo osvěžující vodopády a řeky v létě, Nikkó vám nabídne nezapomenutelné zážitky.


Letenka Japonsko Nikkó


Letenka Japonsko Nikkó: Užijte si krásy japonského jara

Pokud pátráte po cestování do Japonska, město Nikkó v prefektuře Tochigi by mohlo být pro vás ideálním místem. Toto malé město, ležící přibližně 140 kilometrů na sever od Tokia, obklopené jezerem, horami a lesy, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických destinací Japonska a nabízí nádherné výhledy na celou oblast.

Původně domovem prastarého kultu císařství, Nikkó v současné době odráží japonskou historii a kulturu v různých fázích, včetně buddhismu, šintoismu a křesťanství. Můžete si zde prohlédnout několik svatyní a chrámů, které jsou považovány za jedny z nejhezčích v zemi.

Užijte si krásy japonského jara

Pokud se do Nikkó chystáte v jarní sezóně, určitě nezmeškejte sakuru, nejznámější květnatou japonskou atrakci. Když je Nikkó vybaven sakurou, stává se magickým místem. Většina lidí z Tokia se sem vydává právě v době květu sakury. Pokud však budete cestovat ve špičce sezóny, připravte se na velké množství lidí - ale i tak stojí za to vidět kvetoucí stromy.

Chrám Tóšógú

Chrám Tóšógú je jedním z mnoha chrámů a svatyní nacházejících se v městě. Je to jeden z nejvýznamnějších šintoistických chrámů v Japonsku a je zasvěcen Iejasu Tokuagawa - zakladateli japonské dynastie Tokugawa. Budova byla postavena v 17. století a je považována za kulturní dědictví UNESCO. Je to úžasné místo, kde se setkává starověký japonský styl s moderními technologiemi a je zcela určitě jedním z nejoceňovanějších turistických míst v Nikkó.

Vodopády Kegon

Vodopády Kegon jsou také jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Nikkó a jedním z nejznámějších vodopádů v Japonsku. Těsně pod vrcholem hory Nemuro tvoří vodopády 97 metrů vysoký vodopád. Kromě překrásného vodopádu jsou z této oblasti nádherné výhledy na jezero Čúzenji a horu Nantai.

Je to nádherné místo, zejména v létě, kdy můžete užívat plavání a různé vodní aktivity na jezeře. Můžete také projít lesy, vystoupat na vrchol hory Nantai a užít si krásný výhled na celé okolí.

Nakayasu ryokan

Pobyt v ryokanu je nejen prostě ubytování - je to zážitek. Pokud také chcete zažít tradiční japonskou pohostinnost a stát se jedním z mnoha lidí, kteří se rozhodli zůstat v ryokanu v Nikkó, vyzkoušejte Nakayasu ryokan - tradiční japonské ubytování.

Ryokan se nachází v klidném a výhodném místě v centru města, v blízkosti několika turistických atrakcí a nabízí vážné a pozorné služby v tradičním japonském stylu. Ryokan poskytuje překrásné pokoje s tatami koberečkem, klimatizací a Wi-Fi připojením k internetu. Navíc, pokud se vrátíte po prohlídce města v ryokanu, můžete se odpočinout v místnosti horké vody nebo sauny. Toto je jedna z nejlepších možností pro ty, kteří chtějí prožít kulturní zážitek, který vám dá dokonalou představu o japonské kultuře.

Závěr

Nikkó je jasnou volbou pro ty, kteří chtějí zažít nejen krásné památky, ale také tradiční japonskou kulturu. Pokud si představujete své cestování do Japonska, neváhejte a zarezervujte si letenku Japonsko Nikkó. Toto město vám nabídne naprosto nezapomenutelný zážitek, který bude působit na vaši duši ještě dlouho poté, co se vrátíte domů.


Ubytování Japonsko Nikkó


Nikkó je malebné městečko v Japonsku, které je známé svými historickými památkami a úchvatnou přírodou. Jednou z nejdůležitějších atrakcí tohoto místa je svatyně Tóšógú, která je považována za jednu z nejhezčích svatyní v zemi. Protože se jedná o populární turistickou destinaci, nabídka ubytování v Nikkó je bohatá a rozmanitá.

Pokud hledáte luxusní a pohodlné ubytování, město Nikkó nabízí několik luxusních hotelů. Jedním z nich je například Nikkó Kanaya Hotel, který má bohatou historii sahající až do roku 1873. Tento hotel nabízí stylové a prostorné pokoje s nádherným výhledem na okolní krajinu. Dalším luxusním ubytovacím zařízením je Hotel Hoshino Resorts KAI Nikkó, který se nachází v překrásném horském prostředí a nabízí tradiční japonské pokoje vyrobené z přírodního dřeva.

Pro ty, kteří preferují cenově dostupnější možnosti ubytování, existuje v Nikkó také řada levnějších hotelů a hostelů. Hostel Narusawa Lodge je jednou z dobrých volb, která nabízí jednoduché, ale čisté pokoje a přátelskou atmosféru. Dalším populárním a cenově dostupným ubytováním je ubytovací komplex Hotel Natural Hot Springs Rindō No Ie, který se nachází poblíž slavného Nikkó Tóšógú.

Pro ty, kteří preferují autentičtější zážitek, existuje i možnost využít tradičního japonského ubytování, známého jako ryokan. Ryokan Kanaya Hotel New Annex je jedním z takových ubytování, které se nachází ve starobylém čtvrti Nikkó. Zde si můžete vychutnat pohodlí tatami (tradičních japonských matrací) a relaxovat v přírodních horkých pramenech.

V Nikkó není obtížné najít ubytování, které vyhovuje vašim potřebám. Město nabízí širokou škálu možností od luxusních hotelů až po cenově dostupná zařízení a tradiční ryokany. Ať už si vyberete jakýkoli typ ubytování, v Nikkó určitě prožijete nezapomenutelný pobyt, plný krásných památek a přírodních divů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Nikkó


Zde je seznam nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Japonska Nikkó:

1. Jak se dostanu do Nikkó z Tokia?
Odpověď: Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat z Tokia do Nikkó, je vlakem. Existují různé druhy vlaků, které se liší rychlostí a cenou, ale cesta trvá přibližně 2 hodiny.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Nikkó?
Odpověď: Nikkó je známé především díky svým bohatým historickým a náboženským památkám. Nejznámější atrakce zahrnují posvátný komplex Tosho-gu, japonskou zahradu Rinno-ji, jezero Chuzen-ji a vodopády Kegon.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Nikkó?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Nikkó jsou jarní a podzimní měsíce, kdy je zde krásné kvetení a barevné listí. Léto může být velmi horké a vlhké, zatímco zima může být velmi chladná a sněžit.

4. Jak dlouho bych měl strávit v Nikkó?
Odpověď: Doporučuje se strávit alespoň jednu noc v Nikkó, aby byl dostatek času na prohlídku hlavních turistických atrakcí. Pokud máte více času, můžete si naplánovat delší pobyt a navštívit i okolní oblasti.

5. Jaká je místní kuchyně v Nikkó?
Odpověď: Místní kuchyně v Nikkó je často spojována s japonskou horskou kuchyní. Oblíbené pokrmy zahrnují soba nudle, japonské houby, zeleninu a různé druhy ryb a mořských plodů. Není tolik specialit jako například v Tokiu nebo Kjótu, ale stále je zde mnoho kvalitních restaurací.

6. Potřebuji rezervovat ubytování předem?
Odpověď: Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během hlavní turistické sezóny na jaře a na podzim. Nikkó je oblíbenou destinací, a proto mohou mít hotely a ubytovací zařízení rychle plné kapacity.

7. Jaký je vstupní poplatek do Tosho-gu?
Odpověď: Vstupní poplatek do Tosho-gu se může lišit v závislosti na čase návštěvy a věku návštěvníků. Obecně platí, že dospělí zaplatí kolem 1 300 jenů, zatímco děti a studenti mají slevu.

8. Je možné vyrazit na výlet do okolních hor z Nikkó?
Odpověď: Ano, Nikkó je obklopeno malebnými horami a přírodními rezervacemi. Existují různé výlety a túry, které vás provedou krásnou krajinou a umožní vám objevovat přírodu.

Doufám, že tyto odpovědi vám pomohou plánovat vaši cestu do Nikkó v Japonsku!


Dovolená Japonsko Nikkó


Japonsko je jednou z nejzajímavějších a nejexotičtějších destinací, které si můžete vybrat pro svou dovolenou. A mezi jedno z nejkrásnějších a nejzvláštnějších míst v Japonsku patří bezesporu město Nikkó.

Nikkó se nachází na severu Japonska a je známé svými nádhernými chrámy, svatyněmi a překrásnou přírodou. Nejpoutavějším místem v Nikkó je bezpochyby chrám Tóšógú, který je zaplněn nádhernými tradičními japonskými zahradami, pozlacenými sloupy a detailními sochami. Tento chrám je nejen velkolepý svým uměleckým ztvárněním, ale také je to místo, kde je pohřben jedno z nejvýznamnějších japonských historických postav - císař Tokugawa Ieyasu.

Dalšími zajímavými místy v Nikkó jsou chrám Rinno-ji a Futarasan-jinja svatyně. Rinno-ji je buddhistický chrám postavený v 8. století a je známý především svou obrovskou dřevěnou sochou Buddhy Amidy, která je dlouhá až 8 metrů. Na druhou stranu Futarasan-jinja je šintoistická svatyně, která je zasvěcena třem horám, jež obklopují Nikkó. Toto místo je ideální pro procházku a relaxaci v příjemném prostředí.

Ačkoli chrámy a svatyně jsou určitě hlavními atrakcemi Nikkó, okolní příroda je také něco, co stojí za návštěvu. Město je obklopeno národním parkem Nikkó, který nabízí nádherné hory, jezera a vodopády. Jeden z nejkrásnějších přírodních útvarů v parku je Kegon vodopád, který spadá z výšky 97 metrů. Pokud jste milovníkem turistiky, můžete si vychutnat skvělé výhledy na hory během túry po horách Nantai a Nikkó.

Další výhodou návštěvy Nikkó je skvělá přístupnost. Z Tokia můžete dosáhnout města přibližně za 2 hodiny vlakem. Ať už se rozhodnete strávit ve městě jen jeden den nebo několik dní, určitě si užijete krásu japonského tradičního umění, architektury a přírodních scenérii.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Japonsku, nezapomeňte zařadit Nikkó na svůj itinerář. Toto malebné město vás ohromí svoji krásou, historií a klidem, které vám umožní vymanit se z ruchu velkoměsta. Ať už jste milovníkem chrámů, svatyní nebo jen toužíte po přírodních krásách, Nikkó vám poskytne nezapomenutelný zážitek.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky