Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Mauritánie Oualata

Dovolená Mauritánie Oualata


Pokud hledáte exotickou dovolenou mimo turistické trasy, pak je Mauritánie a město Oualata tou správnou volbou. Tato země se nachází na západním pobřeží Afriky a nabízí návštěvníkům autentický zážitek plný kultury, přírodních krás a fascinující historie.

Oualata je malé město, které se nachází ve vnitrozemí Mauritánie. Je to historické a kulturní bohatství, a proto bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Město je známé pro svou tradiční architekturu a specifické viacovy domy, které jsou postaveny ze zvětralých pískovcových skal. Tyto domy mají několik pater a některé mají dokonce až 20 místností. Je fascinující prozkoumat uličky, které vás přivedou k některým z těchto domů a nechat se pohltit atmosférou historie a tradice.

Jednou z největších atrakcí Oualata je stará mešita, která je centrem města. Tato mešita je nepřístupná pro ne-muslimy, ale na její nádvoří se můžete projít a obdivovat její impozantní architekturu. Další zajímavostí je malé muzeum, které vám přiblíží historický a kulturní vývoj města. Zde se dozvíte o místních tradicích, řemeslné výrobě a životním stylu obyvatel Oualata.

Mauritánie je také známá svými rozsáhlými pouštěmi a fascinujícím přírodním prostředím. Nedaleko Oualata se nachází písečný vrch Erg Amatlich, který je vhodný pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet jízdu na písku nebo sledování západu slunce ve vyprahlé krajině. Další možností je návštěva Údolí Richeout, které je bohaté na skalní malby a dává návštěvníkům náhled na historii a život zdejších obyvatel v minulých dobách.

Pokud rádi objevujete nové chutě, mauritánská kuchyně vás nadchne. V Oualatě si můžete vychutnat tradiční pokrmy, jako je tajine (jehněčí s rýží) nebo couscous. Mauritánie je známá také pro své tradiční čaje, které jsou oslavou pohostinnosti a přátelství. Neopomeňte si vychutnat alespoň jednu porci sladkých čajů při své návštěvě.

Dovolená v Mauritánii a ve městě Oualata vám nabídne unikátní zážitky a přiblíží vám africkou kulturu a historii. Budete mít možnost objevovat malé uličky historického města, prozkoumat fascinující architekturu a obdivovat přírodní krásy této exotické země. Pokud hledáte dovolenou mimo časté turistické trasy, pak je Mauritánie a Oualata správná volba.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mauritánie Oualata


Jaká je hlavní město Mauritánie Oualata?
Oualata není hlavním městem Mauritánie, hlavním městem je Nouakchott.

Jaký je oficiální jazyk Mauritánie?
Oficiálním jazykem je arabština, ale většina obyvatelstva mluví maurskými jazyky jako berberština, fulbština nebo wolofština.

Co je Mauritánie?
Mauritánie je africký stát, který se nachází v severozápadní části afrického kontinentu.

Jakou měnu používá Mauritánie?
Officiální měnou je mauritánská ouguiya.

Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Oualatě?
V Oualatě jsou nejlepší turistické atrakce historická medina, mešita Oualata, starobylé hřbitovy a ruiny předislámských měst.

Jaká je nejlepší doba na návštěvu Oualaty?
Nejlepší doba na návštěvu Oualaty je v období od října do března, kdy je mírnější počasí a jsou nižší teploty.

Je nutné očkování při cestě do Mauritánie?
Ano, je doporučeno očkování proti žluté zimnici, hepatitidě A a B a malárii.

Jaká je situace bezpečnosti v Oualatě a Mauritánii?
V Mauritánii se vyskytly teroristické útoky a zločinnost je zde také vyšší než v jiných zemích. Cestování by mělo být prováděno opatrně a s respektem k místnímu způsobu života.


Letenka Mauritánie Oualata


Mauritánie je fascinující zemí v západní Africe, která nabízí bohatou kulturu, úchvatnou přírodu a historické zajímavosti. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří město Oualata, které láká návštěvníky z celého světa svou jedinečnou architekturou, která je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Při plánování cesty do Oualaty je nejdůležitější sehnat letenku. Existuje několik leteckých společností, které operují ve spojení s Mauritánií a nabízí letenky do Oualaty. Mezi nejvýznamnější z nich patří Mauritania Airlines, která je státním dopravcem. Tato společnost nabízí pravidelné lety z hlavního města Nouakchottu do Oualaty. Cesta trvá přibližně hodinu a letouny jsou moderní a pohodlné.

Letenky do Oualaty lze zakoupit přímo na webových stránkách leteckých společností nebo prostřednictvím cestovních kanceláří. Doporučuje se rezervovat letenku s dostatečným předstihem, zejména pokud cestujete v období turistické sezóny. Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně a dostupnosti, ale obecně jsou letenky do Oualaty cenově dostupné.

Po příletu na mauritánské letiště v Oualatě budete překvapeni krásou tohoto historického města. Oualata je známá svou architekturou z místní pálené hlíny, která tvoří unikátní pohled na celé město. Každá budova v Oualatě je jako malý umělecký díl, který zaujme každého návštěvníka. Toto město je skutečně jedinečné a jeho unikátnost je oceněna UNESCO.

Kromě architektury si můžete v Oualatě vychutnat také místní kuchyni. Mauritánská kuchyně je bohatá na exotické chutě a připravuje se z čerstvých surovin. Oblíbenými pokrmy jsou tagine, zeleninové saláty a ochucená ryžová jídla. Nezapomeňte ochutnat také místní čaj, který je pro Maurity symbolem pohostinnosti.

Při návštěvě Oualaty nevynechejte návštěvu místních trhů. Trhy jsou barevné, plné místního zboží jako keramika, tkaniny, šperky a suvenýry. Je to skvělé místo, kde si koupit originální dárky pro své blízké.

Přes svoji relativní odlehlost je Oualata pro turisty velmi přístupná. Místní lidé jsou velmi vstřícní a přátelští a rádi vám pomohou objevit krásy jejich města. Požadovány jsou pasy s platnou vízou a očkovací průkaz.

Pokud hledáte jedinečnou dovolenou v Africe, Mauritánie Oualata je skvělou volbou. Unikátní architektura, barevné trhy a bohatá kultura vás zcela pohltí. Zažijte nezapomenutelný zážitek a vydejte se na cestu do tohoto fascinujícího města.


Ubytování Mauritánie Oualata


Mauritánie je fascinující zemí, která se nachází v západní Africe. Pokud plánujete návštěvu této země, určitě nezapomeňte navštívit město Oualata a zůstat v jednom z jeho hotelů. Toto město je centrem historie a kultury Mauritánie. Je to jedno z nejstarších měst v zemi a je známé pro svůj tradiční způsob života.

Existuje mnoho možností ubytování v Oualata. Hustota hotelů však není tak velká, jako v jiných turistických městech, a tak je třeba si zarezervovat ubytování dopředu. Zde vám nabízíme přehled nejlepších hotelů v Oualata.

Hotel Taragalte

Tento hotel se nachází v historické části města, hned vedle slavné mešity. Má pěkné pokoje s velkými postelemi a soukromými koupelnami. Hotel také nabízí Wi-Fi zdarma, což je v této oblasti velká výhoda. Na střeše hotelu se nachází terasa, kde si můžete vychutnat výhled na celé město.

Hotel Auberge El-Mouna

Auberge El-Mouna je skvělá volba pro ty, kteří hledají v Oualata příjemné a úhledné ubytování. Tento hotel nabízí klimatizované pokoje s vlastní koupelnou a Wi-Fi. Srdcem hotelu je krásná krytá terasa, kde si můžete vychutnat snídani nebo večeři a vychutnat si nádherný výhled na město.

Maison d'Hôtes Dar Gnawa

Tento malebný hotel se nachází v klidné čtvrti Oualata. Má pěkné pokoje s venkovskou atmosférou, které jsou vybaveny tradiční mauritánskou dekorací a výhledem na město. Hotel nabízí snídani v ceně a stojí také za to využít jeho restaraci, která nabízí kulinární zážitky z Mauriténské kuchyně.

Auberge Caravane

V Auberge Caravane se můžete cítit jako kdyby vás ubytovali v poušti. Tento hotel se nachází přímo v poušti, několik minut jízdy od hlavního města Oualata. Nabízí pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a Wi-Fi zdarma. Tento hotel je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v místě s krásným výhledem na poušť.

Závěr

Oualata je krásné město a nabízí mnoho fascinujících zážitků. Pokud se tam potkáte, nezapomeňte si zarezervovat ubytování dopředu a vychutnejte si pobyt v tomto kouzelném místě.


Počasí Mauritánie Oualata


Mauritánie je země s tropickým klimatem, které se liší podle regionu a ročního období. Oualata, město nacházející se v jihozápadní části země, má subtropické klima s horkými lety a mírně teplými zimami.

Léto v Oualatě začíná v květnu a trvá až do září. Teploty se v této době pohybují mezi 30 a 45 stupni Celsia. Je to také období dešťů, které se mohou vyskytnout každý den a trvat několik hodin. Toto období je obvykle velmi vlhké s vysokou úrovní srážek.

Podzim v Oualatě je stále horký, s teplotami mezi 25 a 35 stupni Celsia. Srážky se postupně zmenšují a přibližně v listopadu přestávají úplně.

Zima v Oualatě, od prosince do února, je mírná a sušší. Teploty se pohybují mezi 20 a 25 stupni Celsia během dne a mohou klesnout na 10 stupňů Celsia v noci.

Jaro v Oualatě, od března do května, je opět horké a může být nevlídné. Teploty se vracejí na úroveň letního období a srážky se postupně zvyšují.

Celkově je počasí v Oualatě teplé po celý rok s výrazným deštivým obdobím v létě. Pokud plánujete návštěvu, doporučujeme nejlepší období od listopadu do února, kdy jsou teploty mírnější a srážky menší. Nicméně, bez ohledu na roční období, byste měli být připraveni na horké, slunečné počasí s dostatkem pitné vody a opalovacím krémem.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky