Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Severní Makedonie Ohrid

Dovolená Severní Makedonie Ohrid


Severní Makedonie je země plná nádherných scenérií, fascinující historie a bohaté kultury. Jedním z nejkrásnějších míst, které tato země nabízí, je město Ohrid. Toto malebné město se nachází na břehu Ohridského jezera, které je jedním z nejstarších a nejhlubších jezer na světě. Ohrid je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických destinací této země.

Když dorazíte do Ohridu, budete okouzleni malebným pohledem na město, které se tyčí nad jezerem. Místní architektura je unikátní kombinací byzantského, osmanského a slovanského stylu, a dochovaly se zde mnohé historické památky. Na návštěvu stojí například Ohridský hrad, který poskytuje úchvatný výhled na jezero a okolní hory. Další zajímavou památkou je chrám svaté Sofie, který se nachází ve starém městě čtvrť Varosh.

Přestože je Ohrid známý především díky své historii a památkám, to nejvíce fascinující, co zde naleznete, je Ohridské jezero. Toto krásné jezero je nejstarší a největší jezero v Makedonii a svou krásou právem získalo přezdívku "Makedonské moře". Je obklopeno zelenými horami, ať už stojíte na břehu nebo se plavíte na lodi, je pohled na jezero jedinečný. Zde můžete trávit hodiny relaxováním na pláži, plaváním, rybařením nebo si prostě užívat klidnou atmosféru a úžasné scenérie.

Pokud jste milovníkem kultury a umění, tak Ohrid je právě pro vás to pravé místo. Město je známé také jako "Město světců" a má více než 365 kostelů a klášterů. Nejznámější z nich je klášter svatého Jana na Kaneo, který je ikonický pro svou jedinečnou polohu nad jezerem. V klášteře se nachází unikátní fresky z 13. a 14. století, které jsou jedním z nejvýznamnějších středověkých uměleckých děl na Balkáně.

Ohrid je také proslulý svou vynikající kuchyní, která odráží bohatou historii této oblasti. Můžete si vychutnat tradiční makedonská jídla, jako je Tavče gravče (fazole v hlíně), Ajvar (pomazánka z paprik), či Zelnik (listové těsto plněné zelím). Místní restaurace a kavárny nabízejí také bohatý výběr čerstvého rybího grillu.

Ohrid je v zimě menší a klidnější, ale v letních měsících se stává živým a pulzujícím místem s velkým množstvím turistů. Bez ohledu na roční období, návštěva Ohridu a Severní Makedonie je zážitek, který si zamilujete. Tato země nabízí perfektní kombinaci přírody, historie a kultury a Ohrid je jedním z nejkrásnějších a nejvíce okouzlujících míst, které zde najdete.


Letenka Severní Makedonie Ohrid


Letenka do Severní Makedonie Ohrid: Podmanivé jezero a historické poklady

Severní Makedonie je jednou z turisticky atraktivních zemí Balkánu, která láká turisty půvabem svého přírodního a historického bohatství. Mezi nejnavštěvovanější destinace v této zemi patří město Ohrid, které je domovem jednoho z nejkrásnějších jezer v Evropě.

Ohridské jezero, je jedním z nejhlubších a nejstarších jezer v Evropě. Leží ve Velké příkopové proláklině, uprostřed okouzlujícího horského prostředí. Průzračná voda jezera září azurově modrou barvou a je obklopena úchvatným pohořím, což poskytuje nádherné panoramatické výhledy. Jezerem se vine malebné pobřeží, které láká turisty k procházkám po plážích nebo na vodní aktivity, jako je plavání, šnorchlování a jachting.

Ohrid je rovněž bohatý na historické památky a zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho historie sahá až do antiky a jeho název je odvozen od starořeckého slova "Lychnidos", což znamená "město světel". Ve městě se nachází kolem 365 kostelů, což je větší počet než počet kalendářních dní v roce. Tyto kostely, spolu s kláštery a hradem, svědčí o důležité roli, kterou město hrálo v dějinách. Neváhejte navštívit ikonický kostel sv. Jana Křtitele nebo nejstarší univerzitu na Balkáně - Svatý Kliment Ohridský.

Turisté také mohou navštívit Archeologické muzeum, které hostí tisíce artefaktů z různých období města a jezera. Muzeum poskytuje poutavý pohled na minulost a kulturní bohatství této oblasti.

Severní Makedonie Ohrid je známá také svými trhy a místním uměním. Tradiční řemeslné výrobky, ručně tkáňové koberce, vyřezávané dřevěné předměty a šperky jsou zde hojně dostupné a nabízejí turistům možnost nákupu unikátních suvenýrů.

Navštívivší Severní Makedonii si také nemohou nechat ujít výjimečnou gastronomii. Místní kuchyně je bohatá na přísady a vlivy z různých kultur. Oblíbené pokrmy zahrnují ajvar (pomazánka z pečených paprik), kebap či tradiční makedonský ovčí sýr.

Letenka do Severní Makedonie Ohrid je tak jedinečným zážitkem pro všechny cestovatele, kteří touží objevovat krásy země, bohatou historii a úchvatné jezerní scenérie. Uhodit ceny letenek do Severní Makedonie Ohrid se můžou různit v závislosti na ročním období a dostupnosti, ale cestovní agentury často nabízejí zajímavé slevy a last minute nabídky. Stačí si vybrat ten nejvhodnější termín a rozjet se objevovat tuto nádhernou krajinu.


Počasí Severní Makedonie Ohrid


Severní Makedonie je země s rozmanitým klimatem, které se mění v závislosti na poloze a nadmořské výšce. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této zemi je město Ohrid, které se nachází u stejnojmenného jezera a je bohaté na kulturní dědictví a přírodní krásy.

Ohridské jezero je největší jezero v zemi a pokrývá plochu více než 350 km2. Jeho největší hloubka dosahuje téměř 300 metrů a je obklopeno pohořím Galicica. Díky své poloze v nadmořské výšce 693 metrů má Ohrid krásné a mírné klima s mírnými teplotami v létě a poměrně mírnými zimami.

V létě se v Ohridu očekávají horké dny s teplotami dosahujícími 30°C a více. I přesto, že teploty jsou poměrně vysoké, mohou být dny velmi příjemné díky větru, který fouká ze severu. V noci je o něco chladněji, ale stále dostatečně příjemně k odpočinku a užívání si večerních chvil na pláži.

V zimě je Ohrid pokrytý sněhem a teploty se pohybují kolem 5 až 10°C. Sníh může trvat až do dubna, ale obvykle se tají brzy na jaře. Návštěvníci mohou užívat lyžování nebo jiné zimní sporty v nedalekých horách Galicica.

Celkově má Severní Makedonie a zejména Ohrid spíše středomořské klima, což znamená mírná zima a horké léto. Ať už se chystáte do Ohridu na turistickou dovolenou nebo na krátký výlet, vystačíte si s lehkým oblečením a stále se můžete těšit na krásné počasí, které je pro tuto oblast typické.


Nejčastější dotazy a odpovědi Severní Makedonie Ohrid


1. Jak se dostat z letiště v Ohridu do centra města?
Odpověď: Z letiště v Ohridu je možné se dostat do centra města taxi, autobusem nebo shuttle busovou službou.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Ohridu?
Odpověď: Ohridské jezero nabízí mnoho krásných pláží, jako například pláž Gradiste, Kaneo nebo Labino.

3. Kde se nachází nejznámější památka v Ohridu?
Odpověď: Nejznámější památkou v Ohridu je klášter svatého Jana at the Kaneo, který se nachází na útesu nad jezerem.

4. Jaké aktivity mohu v Ohridu podniknout?
Odpověď: V Ohridu můžete navštívit historické památky, plavat v jezeře, procházet se po malebných uličkách, vychutnat si místní kuchyni, absolvovat vodní sporty nebo se projet lodí po jezeře.

5. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Ohridu?
Odpověď: Nejlepší dobou na návštěvu Ohridu je obvykle v létě, kdy je možné využívat pláží a vodních aktivit. Nicméně Ohrid má krásnou atmosféru po celý rok a nabízí i zimní aktivity.

6. Kde se nachází nejlepší restaurace v Ohridu?
Odpověď: V Ohridu je mnoho skvělých restaurací, které nabízí tradiční makedonskou i mezinárodní kuchyni. Mezi oblíbené restaurace patří Restoran Kaneo, Belvedere a Ristorante Leonardo.

7. Jaké jsou další zajímavé destinace poblíž Ohridu?
Odpověď: V blízkosti Ohridu se nachází například národní park Galicica, který nabízí krásnou přírodu a pěší túry. Dále stojí za návštěvu město Bitola se svými historickými památkami.

8. Jak se dostanu z Ohridu do Skopje?
Odpověď: Z Ohridu do Skopje je možné se dostat autobusem, které jezdí pravidelně po dálnici mezi oběma městy. Také je možné cestovat vlakem, ale trvá to déle.

9. Kde se nachází nejlepší místa pro nakupování v Ohridu?
Odpověď: V centru města Ohrid se nachází mnoho obchodů, kde je možné nakoupit různé suvenýry, šperky a oblečení. Oblíbenými místy pro nakupování jsou například Old Bazaar nebo ulice St. Clement of Ohrid.

10. Jaké jsou nejoblíbenější festivaly v Ohridu?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější festivaly v Ohridu patří Ohridské léto, které nabízí koncerty, divadelní představení a další kulturní akce. Také se zde koná festival tradiční hudby a tance Galicnik.


Ubytování Severní Makedonie Ohrid


Ohrid, perla Severní Makedonie, je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi. Toto malebné město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a láká návštěvníky svou historií, kulturou a především krásným jezerem Ohrid. Pokud plánujete navštívit Ohrid, je důležité zvolit správné ubytování, které vám umožní plně si užít všechno, co město nabízí.

Ohrid nabízí pestrou škálu možností ubytování, které uspokojí potřeby a přání různých typů cestovatelů. Od luxusních hotelů po útulné penziony a apartmány, je zde mnoho možností.

Pokud preferujete luxusní ubytování, Ohrid vám nabízí mnoho pětihvězdičkových hotelů s veškerým komfortem a prvotřídním servisem. Tyto hotely se nacházejí na pobřeží jezera a nabízejí úžasné výhledy na jezero Ohrid a historické památky. V mnoha z nich najdete také bazény, wellness centra a vynikající restaurace, které vám přinesou nepřekonatelný luxus a pohodlí.

Pokud cestujete s menším rozpočtem, ale stále si přejete pohodlné ubytování, můžete se rozhodnout pro apartmány nebo penziony. Mnoho z nich se nachází ve starém městě a v okolí jezera Ohrid, což vám umožní snadný přístup k hlavním atrakcím. Tyto ubytování nabízejí základní vybavení, ať už je to vlastní koupelna, klimatizace, TV nebo bezplatné Wi-Fi připojení. Některé z těchto apartmánů mají také krásný výhled na jezero Ohrid, který si můžete vychutnat z vlastního balkonu.

Pokud jste milovníky přírody a hledáte jedinečný zážitek, můžete se rozhodnout pro kempování. Ohrid nabízí několik kempů, kde si můžete postavit stan nebo pronajmout karavan. Kempy se nacházejí blízko jezera a mají veškeré potřebné vybavení, včetně sprch, toalet, úschovny pro jízdní kola a restaurací.

Nezáleží na tom, jaké ubytování si zvolíte, mějte na paměti, že Ohrid je populárním turistickým cílem, zejména v letních měsících. Proto je vhodné rezervovat si ubytování v předstihu, aby vám žádná nabídka neutekla.

Ubytování v Ohridu vám umožní objevit všechen kouzelný půvab tohoto historického města a plně se ponořit do jeho bohaté kultury a tradic. Bez ohledu na váš rozpočet, zde najdete možnosti pro každého a budete mít možnost zažít skvělou dovolenou v tomto malebném městě.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky