Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)

Nejčastější dotazy a odpovědi Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


1. Co je to Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)?
- Srbsko Đavolja Varoš je přírodní památka nacházející se v jihovýchodním Srbsku. Jedná se o jedinečné geologické útvary, které zahrnují přes 200 visících skalních oblouků a pyramíd.

2. Jak se dostanu do Srbsko Đavolja Varoš?
- Srbsko Đavolja Varoš se nachází asi 280 km jihovýchodně od Bělehradu. Nejbližší letiště je Niš Constantine the Great Airport, které je vzdálené asi 90 km od Devils Town. K památce lze také snadno dojet autem nebo autobusem ze srbských měst jako je Niš, Leskovac nebo Sokobanja.

3. Jaké jsou hlavní atrakce Srbsko Đavolja Varoš?
- Nejhlavnější atrakcí je samozřejmě samotná přírodní scenérie s visícími skalními oblouky a pyramídami. Památka je také proslavená pro své minerální prameny, které jsou zde k dispozici veřejnosti.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Srbsko Đavolja Varoš?
- Prohlídka přírodní památky záleží na vašem zájmu a rychlosti, ale většinou trvá přibližně jednu až dvě hodiny.

5. Je potřeba vstupenka do Srbsko Đavolja Varoš?
- Ano, pro vstup do Devil's Town je zapotřebí zakoupit vstupenku. Vstupné poplatky jsou stanoveny srbskými orgány a liší se v závislosti na sezóně a věku návštěvníků.

6. Jsou v Devil's Town dostupné turistické průvodce?
- Ano, v Devil's Town jsou k dispozici turistické průvodce, kteří mohou poskytnout další informace o přírodní památce a okolí.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Srbsko Đavolja Varoš?
- Nejlepší doba na návštěvu Devil's Town je jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a příroda je v plném květu nebo se nachází v nádherných podzimních barvách. V létě mohou být teploty vyšší a příliš horké pro prohlídku.

8. Je možné se ve Srbsko Đavolja Varoš ubytovat?
- Ano, v okolí Devil's Town jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, penzionů a kempů.

9. Jaké jsou další turistické atrakce v okolí Srbsko Đavolja Varoš?
- V okolí Devil's Town se nachází další zajímavé turistické atrakce, jako je pevnost Niš, termální lázně Sokobanja, klášter Sava, chrám Zoranječki a mnoho dalších.

10. Jaká jsou pravidla a omezení při návštěvě Srbsko Đavolja Varoš?
- Při návštěvě Devil's Town je nutné dodržovat pravidla ochrany přírody, zanechávat odpadky na předurčených místech a dodržovat pokyny turistických průvodců. Některé části památky mohou být také uzavřeny kvůli ochraně nebo konkrétním podmínkám.


Počasí Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


V srbské oblasti Zaječar se nachází jedno z nejzajímavějších přírodních divů země. Jedná se o místo zvané Đavolja Varoš, neboli "Ďáblovo město". Tuto neobyčejnou přírodní lokalitu tvoří několik desítek pyramidovitých skalních věží, které dosahují výšek až 15 metrů. Tyto věže jsou uloženy vedle sebe v řadách a jsou pokryty s několika menšími kameny, které na ně drží.

Toto místo je unikátní, protože je výsledkem přírodní činnosti. Mocné geologické síly, které byly činné více než 2 miliony let, způsobily, že tvořily jednotlivé sůl a vápencové balvany v působivé obrazce a zároveň zanechaly na těchto skálech ohromující eruze.

Celé místo bylo neuvěřitelně zasaženo vlivem počasí. Často zde foukají silné větry a dochází k častému srážení. V létě horko silně vysušuje celou oblast. V zimě zde panuje silný mráz, při kterém se voda v pórech skal různě rozšiřuje a způsobuje tak vedle křehkých kamenných věží i další eroze. Tyto procesy stále dále zvýrazňují neopakovatelnost tohoto působivého přírodního úkolu na Balkáně.

Zároveň je místo zasvěceno duchovním legendám a mýtom, které s ním tradičně souvisejí. Věří se, že tato kamenitá oblast je shromaždištěm zlých duchů, kteří zde pozůstávají z bojového využití. Proto se zde často konají různé rituály a obřady, které mají pomoci vyhnat z tůně napácháné zlo.

Celá tato oblast je tedy fascinující zeměpisná a kulturní památka, která rozhodně stojí za navštívení. Kromě samotného zážitku z navštívení tohoto místa se zde také můžete podívat na jiné atrakce, jako jsou vodopády, jeskyně nebo památky z doby římské. Každý, kdo se odtud vrátí, bude moci říci, že je krása a tajemství těchto skalních věží neuvěřitelné.


Ubytování Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


Srbsko je země s bohatou historií a kulturou, která je plná nádherných přírodních a historických památek. Jedním z těchto fascinujících míst je Đavolja Varoš, známé také jako Devil's Town.

Đavolja Varoš se nachází ve střední části Srbska, nedaleko města Kuršumlija. Toto jedinečné místo je chráněno jako přírodní památka a jedno z nejzajímavějších geologických útvarů v Evropě. Jeho název, česky "pekle město", napovídá, jak neuvěřitelné a tajemné toto místo je.

Centrem Devil's Town jsou dvě skupiny kamenných věží, které mají tvar kuželů. Tyto věže vznikly erozí vápnitých hornin během tisíců let. Každá věž má od jednoho do deseti metrů a je pokrytá červeným zeminem, což dodává celému místu ještě temnější atmosféru.

Navštívit Devil's Town je skutečným zážitkem. Procházením mezi věžemi se budete cítit, jako byste se ocitli v jiném světě. Některé věže se zdají být jako obří sochy, které si samy vytvořila příroda. Vysoká trava a divoké rostliny dodávají celému místu tajemný a divoký ráz.

Na vrcholu jedné z věží se nachází dva kamenné bloky, které se zdají být vydupány obříma nohama. Tento úkaz se nazývá "Đavolja stopa" (Ďábelské stopy) a je jedním z nejznámějších symbolů Devil's Town. Podle pověsti tato místa sloužila jako setkávací bod a místo, kde se oživují démoni.

Kromě poutavých věží je zde také řada léčivých minerálních pramenů, které lákají návštěvníky již od dávných časů. Tyto prameny jsou bohaté na železo, vápník a další minerály, které mají pozitivní vliv na zdraví. Voda je zde také velmi kyselá, což dává místu ještě tajemnější atmosféru.

Đavolja Varoš je otevřeno pro veřejnost a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat toto neuvěřitelné místo. Zde naleznete informační centrum, stezky a vyhlídky, které vám umožní vidět Devil's Town ze všech úhlů. Existují také turistické stezky, které vás provedou překrásnou okolní krajinou a umožní vám objevit další přírodní krásy oblasti.

Při návštěvě Devil's Town nesmíte zapomenout na ochutnávku místních specialit. Okolí je známé pro svůj bohatý gastronomický svět a lahodné srbské domácí jídlo. Po projití se mezi věžemi si pochutnejte na kulinářských pochoutkách jako jsou klobásy, plněné papriky, jehněčí či další lahůdky.

Devil's Town je jedním z těch míst, která očarují návštěvníky svou krásou a tajemnem. Pokud plánujete návštěvu Srbska, určitě nezapomeňte navštívit toto fascinující místo a objevit jedinečnou atmosféru Devil's Town.


Letenka Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


Srbsko je země plná krásných přírodních scenérií a jedním z nejvýjimečnějších je určitě národní přírodní památka Đavolja Varoš, také známá jako Devil's Town. Toto zvláštní místo se nachází nedaleko města Kuršumlija v jihovýchodní části Srbska a ročně přitahuje mnoho turistů z celého světa.

Devil's Town je území kamenů a kamenných věží, které vypadají, jako by sem byly položeny sámím ďáblem. Tyto sopečné kamenné útvary mají skutečně neuvěřitelnou podobu, svým tvarováním připomínají lidská nebo zvířecí těla. Mnohé z těchto věží jsou až 2 metry vysoké a zdá se, že se drží na kamenné podložce jako by je zde někdo speciálně usadil.

Jako mnoho dalších území ve Srbsku, má Devil's Town také svoji legendu. Podle této legendy zde kdysi žil starý pár, kterému se narodil syn. Byla to legitimní radost a oslava narození nového člena rodiny byla velice hlasitá a veselá. Nicméně se v daný den objevil silný vítr, bouřka a trhání mraků. V této bouři byl nejvíce postižen dům novorozeného dítěte, který se zhroutil ke zemi. Pán a paní útočiště pro synka nenašli a zůstali tak sami a beze všech prostředků na vyplnění svých základních potřeb. Dispozice města se také změnila a všechno začalo krátce následující staré třicetileté války. Nikdo dnes neví, kde byli jejich ostatky pochovány, ale podle místních pověstí, jejich duše byly uvězněny ve skalnatých útvarech Devil's Town a staly se středem děsu pro všechny nevěřící.

Devil's Town jsou vynikajícím příkladem toho, jak krásná a fascinující příroda dokáže být. Pokud plánujete návštěvu národní přírodní památky, můžete si být jistí, že nebudete zklamáni – zaslouženě patří mezi jedny z nejkrásnějších míst, které Srbsko nabízí.


Dovolená Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


Srbsko se může pochlubit mnoha krásami, a jednou z těch nějvýznamnějších a nejzajímavějších jsou bezpochyby Đavolja Varoš, též známá jako Devil's Town. Tento neuvěřitelný přírodní fenomén se nachází v jihozápadním Srbsku, asi 27 kilometrů jihovýchodně od města Kuršumlija.

Đavolja Varoš se nachází v nadmořské výšce kolem 700 metrů, v pohoří Radan, a je to území, plné skalních útvarů a stél. Tyto formace jsou vytvořeny erozí říček v pískovci, obdobným způsobem jako Ithake oddělila od Kefalonie Odysseus, když přetáhl Homérovy ostrovy.

Tato bizarní skála je velmi neobvyklým přírodním útvarem, který se skládá z 202 výrazných kamenných stupňů v oblasti kolem 2 hektarů. Tyto "stoupy" se vynořují z pískovcového podloží a dosahují výšky až 15 metrů. Jsou zde dvě dominantní skály, které mají vysoké kulaté hlavy, zdánlivě položené na základnách podobajících se seznamům, které tvoří neuvěřitelné kameny jiných tvarů jako jsou houby, zvířata a další výtvory.

Tento skvost přírody zažívá mnoho mýtů a legend, z nichž nejvíce populární je ta, že se jedná o "svatební hostiny jednoho z nejkřiklavějších zlých jeptišek" a že se na tomto místě vyskytuje démonická aktivita. Existuje i legenda o tom, že když do oblasti přijde bouřka, kamenné věže se promění v lidi a tančí kolem tanečních plošin.

Đavolja Varoš je velmi oblíbeným turistickým cílem, což není překvapivé, protože jeho úžasná krása je očarující a úchvatná. Mnoho lidí si přichází prohlédnout úchvatné pohledy na jedinečná kamenná zařízení, které jsou považovány za unikátní přírodní památku.

Turistům jsou k dispozici průvodci, kteří se mohou nejen pochlubit fakty o této oblasti, ale i odpovědět na otázky a poskytnout cenné rady pro návštěvníky. Existuje zde i malá restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality a pozorovat krásnou scenérii.

Pro turisty, kteří hledají něco, co by přesahovalo obvyklé turistické atrakce, je Devil's Town jedinečnou volbou, která vám poskytne zážitek, který si zapamatujete navždy. Toto úchvatné místo zároveň připomíná, jak krásné může být svět, když si ho člověk dokáže prohlédnout očima nezkaženými technologií a umělými konstrukcemi.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky