Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Antigua a Barbuda Barbuda

Nejčastější dotazy a odpovědi Antigua a Barbuda Barbuda


1. Co je nejlepší dobou návštěvy Antiguy a Barbudy?

Nejlepší dobou návštěvy je v období od prosince do května, kdy jsou nejlepší podmínky k adarování na plážích.

2. Jaká měna se používá v Antiguy a Barbudy?

Místní měna se nazývá východokaribský dolar, ale americký dolar je také běžně přijímán.

3. Potřebuji vízum pro pobyt v Antiguy a Barbuda?

Většina zemí nemusí pro pobyt kratší než 90 dní získávat vízum předem, ale je nutné mít platný pas a zpáteční letenku.

4. Co vidět v Antiguy a Barbudy?

Návštěvníci si mohou užít pláže, potápění, přírodní krásy, historické památky a kulturní aktivity.

5. Jak se dostat do Antiguy a Barbudy?

Existují přímé lety z Evropy a Severní Ameriky. Nejčastější způsob cestování do obou ostrovů je lodní nebo leteckou dopravou z Barbadosu nebo Trindadu a Tobaga.


Ubytování Antigua a Barbuda Barbuda


Antigua a Barbuda jsou dvě karibské ostrovní země, které nabízejí návštěvníkům jedinečné zážitky a nezapomenutelné zážitky. Antigua je známá svými bílými písečnými plážemi, zatímco Barbuda nabízí přírodní krásy a odlehlé pláže bez davů turistů. Pokud se chystáte navštívit Barbudu a hledáte ubytování, v tomto článku najdete několik možností.

1. Nonsuch Bay Resort - Tento luxusní resort se nachází na jihovýchodním pobřeží Barbudy a nabízí nádherný výhled na karibské moře. Nonsuch Bay Resort nabízí pokoje, vily a apartmány s výhledem na moře, bazénem a pláží. Resort také nabízí mnoho aktivit, jako jsou vodní sporty, potápění a jízda na lodi.

2. Barbuda Belle - Tento malý a exkluzivní resort se nachází na severním pobřeží Barbudy. Barbuda Belle nabízí pouze šest bungalovů, které jsou ideální pro ty, kteří hledají klid a soukromí. Každý bungalov má výhled na karibské moře a vládnou v něm luxusní podmínky. Resort nabízí také privátní pláž, bazén a restauraci.

3. Lighthouse Bay Resort - Tento resort se nachází na jižním pobřeží Barbudy a nabízí ubytování pouze v devíti plážových domech. Tyto domy mají vlastní terasu s výhledem na moře a nabízejí hostům soukromí a klid. Resort také nabízí pláž jen pro své hosty, bazén, restauraci a mnoho dalších aktivit.

4. The Beach House - The Beach House se nachází na jihozápadním pobřeží Barbudy a nabízí pokoje, apartmány a vily s výhledem na moře. Ubytování je navrženo v karibském stylu a všechny pokoje mají soukromou terasu nebo balkón. Resort nabízí také privátní pláž, bazén, restauraci a další aktivity.

5. Codrington Guest House - Toto ubytování se nachází v centru města Codrington a nabízí příležitost seznámit se s místními lidmi a kulturou. Codrington Guest House nabízí jednoduché pokoje s koupelnou a terasou. Hosté mohou využívat společné kuchyňské zařízení a posezení na dvorku. Ubytování je ideální pro ty, kteří hledají cenově dostupné a autentické ubytování.

Barbuda nabízí hostům mnoho možností ubytování, které odpovídá různým potřebám a preferencím. Chcete-li si užít soukromí a luxus, můžete si vybrat mezi luxusními resorty jako Nonsuch Bay Resort nebo Barbuda Belle. Pokud preferujete přírodní krásy a intimní prostředí, může být Lighthouse Bay Resort nebo The Beach House vaší volbou. A pokud hledáte cenově dostupné a autentické ubytování, Codrington Guest House je pro vás tou pravou volbou. Bez ohledu na vaše preference, Barbuda vám nabídne nezapomenutelné zážitky a nádherné pláže, které vám umožní relaxovat a načerpat energii.


Dovolená Antigua a Barbuda Barbuda


Antigua a Barbuda Barbuda jsou dvě malé ostrovy, které leží v Karibiku a jsou oblíbenými turistickými cíli. Antigua a Barbuda jsou spolu nezávislými zeměmi pod vedením monarchie britského království. Barbuda je menším z obou ostrovů, ale nabízí neuvěřitelné přírodní krásy a klidnou atmosféru, která z ní dělá ideální cíl pro ty, kteří chtějí utéct před shonem velkoměsta a zažít klidnou dovolenou.

Barbuda je malý ostrůvek s pouhými 1600 obyvateli a mnoha písečnými plážemi, které se táhnou po břehu. Pláže jsou krásné a nedotčené, díky čemuž jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Na Barbuda najdete mnoho druhů fauny a flóry, které jsou v této oblasti jedinečné. Mezi vrcholné přírodní zajímavosti, které stojí za návštěvu finálního nabídnutý s Antigua and Barbuda, patří například rezervace Frigate Bird Sanctuary, která hostí největší kolonie bouřníků v oblasti, nebo chráněná oblast Highland House, kde najdete modrý lagunový záliv a unikátní přírodní scenérie.

Přestože se jedná o malý ostrov, Barbuda nabízí mnoho aktivit pro všechny turisty. Kromě odpočinku na pláži si můžete pronajmout lodě, s nimiž můžete plavit po překrásných křišťálově čistých vodách Karibiku. Pro milovníky rybolovu najdete v oblasti mnoho možností k lovu ryb a stejně tak pozorování žraloků. Pro méně tradiční turisty, kteří si chtějí užít také párty, jsou tu hudební festivaly, noční kluby a mnoho dalších zábavných aktivit.

Barbuda nabízí také bohatou historii, kotva v Palm Beach si můžete prohlédnout velké množství statků a historických památek z doby kolonizace, která zde probíhala v 18. století.

Celkově je Barbuda malým, ale úchvatným ostrovem, který nabízí mnoho přírodních krás, klid a relaxaci. Čisté bílé pláže, křišťálově čisté vody, bohatá a rozmanitá fauna a flora a neuvěřitelně přátelskí obyvatelé jsou jen některé z vlastností tohoto ostrova. Pokud hledáte odpočinek od shonu města a chcete zažít poklidnou a relaxační dovolenou, Barbuda je tou správnou destinací.


Počasí Antigua a Barbuda Barbuda


Antigua a Barbuda jsou dvě sousedící ostrovy v Karibiku, které tvoří stát Antigua a Barbuda. Ačkoli se nacházejí v blízkosti sebe, počasí mezi těmito dvěma ostrovy se může lišit.

Jedním z nejdůležitějších aspektů počasí v Antigue a Barbude je tropický klima. Ostrovy se nacházejí v oblasti známé jako Karibská pánev, kde převažuje horké, vlhké a slunečné počasí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25-30°C po celý rok.

Antigua je největším ostrovem a také má větší množství srážek. Období dešťů trvá od května do listopadu, avšak deštivé dny jsou spíše ojedinělé a nepříliš dlouhé. Během deštivých měsíců mohou být srážky intenzivní, ale obvykle se jedná o krátkodobé lijáky, které rychle ustoupí slunečnému počasí.

Barbuda, na druhou stranu, je menší a suchší. Má nižší úhrn srážek a podnebí je tam obecně suché. Průměrné roční srážky se pohybují kolem 900 mm, což je výrazně méně ve srovnání s Antiguou. Srážky jsou v Barbudě méně časté a více koncentrované v období dešťů.

Hlavním nebezpečím počasí v Antigue a Barbude jsou hurikány. Od června do listopadu je v oblasti sezóna hurikánů. Tyto extrémní bouře mohou přinést silné větry, vydatné deště a záplavy. Antigua a Barbuda jsou vystaveny riziku zasažení hurikánem, ale většina závažných bouří obchází tyto ostrovy. Přesto by měli obyvatelé a návštěvníci každý rok být obezřetní a věnovat pozornost hurikánovým varováním.

Antigua a Barbuda jsou oblíbenou destinací pro milovníky slunce a pláží. Díky svému nadprůměrně slunečnému počasí a teplým teplotám jsou tyto ostrovy ideální pro dovolenou na pláži, potápění, šnorchlování a další vodní aktivity.

Celkově vzato, počasí na Antigue a Barbude je příjemné a vhodné pro většinu turistů. Převažuje zde slunečné počasí s občasnými dešťovými sprchami. Ať už plánujete relaxační dovolenou nebo dobrodružný vodní sport, najdete zde ideální podmínky, které vám umožní vychutnat si krásy tohoto karibského ráje.


Letenka Antigua a Barbuda Barbuda


Antigua a Barbuda jsou dvě exotické ostrovy nacházející se v Karibiku, které jsou společně známy jako Antigua a Barbuda. Z těchto dvou ostrovů je Barbuda méně obydlený a méně turisticky vyhledávaný, což z něj dělá ideální útočiště pro milovníky přírody a odpočinku.

Abychom se mohli dostat na Barbudu, je třeba zakoupit letenku, která nás zavede na jakýsi ráj na zemi. Letenky na Antiguu a Barbudu jsou nabízeny řadou leteckých společností, které nabízejí spojení s různými evropskými a americkými destinacemi. Cesty na Barbudu jsou zajištěny prostřednictvím několika malých leteckých společností, které provozují pravidelné lety mezi hlavním městem Antiguy - St. John's a airportem na Barbudě.

Samotný let na Barbudu je krátký a poskytuje krásné výhledy na tyrkysové moře a rozlehlé pláže. Po přistání na letišti na Barbudě se návštěvníci okamžitě ocitnou ve světě, který je prostý stresu a plný přírodních krás. S pouhými 1800 obyvateli nabízí Barbuda klid a pohodu, kterou je těžké najít někde jinde.

Jednou z největších atrakcí na Barbudě je absolutně dech beroucí pláž s názvem "Pink Beach". Tato pláž je známá svým jemným růžovým pískem, který vytváří kouzelné scenérie, které jsou v Karibiku zcela jedinečné. Kromě Pink Beach na Barbudě najdeme i další nádherné pláže, kde návštěvníci mohou relaxovat a koupat se v průzračném moři.

Další zajímavostí na Barbudě je oblast Codrington Lagoon, která je domovem mnoha druhů ptáků, včetně vzácných a ohrožených druhů. Lagoon je přírodní rezervace, kterou je možné prozkoumávat na malých lodích, což představuje nezapomenutelný zážitek pro přírodovědce i fotografy.

Barbuda je také známá díky svému přírodnímu a historickému bohatství. Ostrov je domovem chráněné oblasti "Frigate Bird Sanctuary", která poskytuje úkryt pro tisíce těchto vzácných ptáků. Kromě toho existuje mnoho starých ruin a historických památek, které připomínají bohatou minulost ostrova.

Letenka na Antiguu a Barbudu Barbuda je klíčem k objevení tohoto malého karibského ráje. Pokud hledáte odpočinek, přírodní krásy a zážitky, které nemají obdoby, pak je vstupní brána na Barbudu tím pravým místem pro vás. Přijeďte a objevte tento skrytý klenot Karibiku!


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky