Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)

Letenka Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)


Tisno je malé město a přímořské letovisko na chorvatském ostrově Murter, které se nachází v severní Dalmácii. Tisno je pro turisty lákavé především svou krásnou přírodou, malebnými plážemi a okolím s množstvím příležitostí k relaxaci a zábavě.

Pro cestovatele plánující návštěvu Tisna je nejjednodušším způsobem dopravy letecká linka do chorvatského přístavu Zadar, který je od Tisna vzdálen přibližně 70 kilometrů. Zadar je významným letištěm v Chorvatsku, odkud létají letecké společnosti z mnoha evropských destinací.

Po příletu na zářadí letiště v Zadaru můžete využít různé způsoby přepravy do Tisna. Nejvíce doporučovanou variantou je pronájem automobilu, což vám poskytne maximální flexibilitu a možnost prozkoumat okolí na vlastní pěst. Tisno je vzdáleno přibližně hodinu jízdy z letiště v Zadaru, přičemž cesta vás zavede přes možná až nejznámější chorvatský národní park - Krka.

Alternativou k pronájmu automobilu je také místní autobusová doprava, která spojuje Zadar s Tisnem a dalšími okolními městy. Autobusové spojení je relativně časté a cena je poměrně příznivá. Další možností je využít taxislužbu, která vás dopraví přímo do Tisna, je však vhodná spíše pro menší skupiny cestujících nebo ty, kteří si přejí pohodlí bez nutnosti hledat spojení.

Příjezd do Tisna je jednou z nejvíce romantických částí návštěvy - pohled na malebné pobřeží ostrova Murter vás okouzlí. Tisno samotné je malé rybářské město s typickou mediteránskou atmosférou. Malebné úzké uličky, kamenité domy, restaurace nabízející místní speciality a příjemná přístavní atmosféra jsou neodmyslitelnou součástí.

Přímořské letovisko Tisno nabízí mnoho aktivit pro návštěvníky všech věkových skupin. Jeden z hlavních magnetů je jistě blízkost národního parku Kornati, jednoho z nejkrásnějších přírodních parků v Chorvatsku. Park můžete navštívit pomocí organizovaných lodních výletů, které vám umožní vychutnat si krásy Kornati na vodě i na souši.

Pro milovníky pláže je ve městě i v okolí dostatek možností. Pláže v Tisnu jsou čisté a nabízejí možnost relaxace na slunci i různých vodních aktivit, jako je šnorchlování nebo potápění. Navíc je od Tisna snadno dostupná Šibenik, další krásné město se skvělými plážemi a historickým jádrem.

V Tisnu se také koná mnoho kulturních akcí a festivalů po celý rok, jako například mezinárodní festival Jazzine, který přitahuje jazzové hudebníky a fanoušky z celého světa.

Vzhledem ke svým přírodním krásám, atraktivní lokalitě a širokému spektru aktivit je Tisno ideálním cílem pro dovolenou. Ať už se jedná o rodinnou dovolenou nebo romantický pobyt pro páry, Tisno nabízí vše, co potřebujete. Díky snadné dostupnosti letiště v Zadaru je návštěva tohoto malebného města s letenkou do Chorvatska snadná a bezproblémová.


Dovolená Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)


Dovolená v Chorvatsku je pro mnoho turistů synonymem pro perfektní pláže, slunce a krásné moře. Jedním z nejpopulárnějších letovisek chorvatského pobřeží je Tisno, ležící na ostrově Murter, který vás okouzlí svými malebnými uličkami, zásobami čerstvého úlovku ze Středozemního moře a romantickou atmosférou.

Tisno, které se nachází mezi vodami Jadranského moře a molu, je ideálním místem pro aktivní dovolení. V blízkosti se nachází krásné národní parky Krka a Kornati, které nabízejí úžasné možnosti k procházkám a výlety lodí. Nejvíce se zde však turisté těší na úžasné pláže, které jsou jedny z nejhezčích v Chorvatsku. Díky nedotčené přírodě se zde snadno dostanete do kontaktu s okolním prostředím, které je plné vůní moře a zvuků ptáků.

Pokud se chcete na dovolené v Tisnu odpočinout od slunce, můžete si užít i sportovní aktivity jako například potápění, windsurfing nebo vodní lyžování. Tisno je rovněž městem s vynikající nabídkou restaurací s tradičními chorvatskými jídly, které jsou vyrobené z čerstvých ingrediencí.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit turistů v Tisnu je procházka starým městem, které je plné historických památek a malebných průchozích zákoutí. Navštivte kostel sv. Martina nebo se projděte po staré pevnosti, ze které se vám nabídnou úžasné výhledy na okolní krajinu a moře.

Dovolená v Tisnu na ostrově Murter je jedním z nejlepších způsobů, jak se seznámit s krásami chorvatského pobřeží. Zkuste si užít klidný pobyt, krásné pláže a vynikající gastronomii, která tento region nabízí, a vrátíte se plni nezapomenutelných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)


1. Jak se dostat do Tisna na ostrově Murteru?
Ostrov Murter je přístupný silničním mostem, který spojuje ostrov s pevninskou částí Chorvatska. Z letiště Zadar nebo Split pak můžete jet autobusem nebo najmout auto a jet do Tisna.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Tisna na ostrově Murteru?
Nejlepší doba pro návštěvu Tisna na ostrově Murteru je od května do září, kdy je teplota příjemná a počasí slunečné.

3. Kde se dá ubytovat v Tisnu na ostrově Murteru?
V Tisnu na ostrově Murteru najdete mnoho možností ubytování od hotelů a penzionů po soukromé apartmány a vily.

4. Co si můžu v Tisnu na ostrově Murteru prohlédnout?
Tisno je malebné městečko s krásným historickým centrem a přístavem. Zajímavý je také kostel svatého Martina, který pochází z 16. století.

5. Kde mohu najít dobré restaurace v Tisnu na ostrově Murteru?
V Tisnu na ostrově Murteru najdete mnoho restaurací, které nabízejí chorvatskou a středomořskou kuchyni, jako jsou ryby, čerstvé mořské plody a vynikající chorvatské víno.

6. Jaké jsou nejlepší pláže v Tisnu na ostrově Murteru?
Na ostrově Murteru se nacházejí nádherné pláže, jako jsou pláž Čigrađa, pláž Slanica a pláž Podvrške.

7. Kde si můžu pronajmout lod nebo kiteboard v Tisnu na ostrově Murteru?
V Tisnu na ostrově Murteru je mnoho možností pronájmu lodí a vybavení pro vodní sporty, jako jsou kiteboarding nebo windsurfing.

8. Jaké jsou nejlepší výlety z Tisna na ostrově Murteru?
Z Tisna na ostrově Murteru se dá vyrazit na výlet na blízký národní park Kornati nebo na plavbu po překrásných zátokách a ostrovech v okolí.

9. Kde nakoupit potraviny v Tisnu na ostrově Murteru?
V Tisnu na ostrově Murteru je několik obchodů, kde si můžete nakoupit potraviny, jako jsou pečivo, čerstvé ovoce a zelenina a další základní potřeby.

10. Jaké jsou průměrné ceny za ubytování a stravu v Tisnu na ostrově Murteru?
Ceny za ubytování v Tisnu na ostrově Murteru se liší, ale průměrná cena za apartmán se pohybuje kolem 50-70 eur za noc. Ceny v restauracích se pohybují kolem 8-10 eur za hlavní chod.


Ubytování Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)


Tisno je malé přímořské město na ostrově Murter v Chorvatsku, které nabízí nádherné ubytování pro turisty z celého světa. Svou výhodnou polohou přímo na pobřeží a nedaleko národního parku Kornati je Tisno ideálním místem pro dovolenou.

Na ostrově Murter se nachází různé typy ubytování, které uspokojí potřeby každého cestovatele. V Tisnu můžete najít luxusní hotely s výhledem na moře, kde si můžete užívat veškeré pohodlí a vyhlášenou chorvatskou pohostinnost. Tyto hotely často nabízejí wellness centra, bazény a restaurace s tradičními chorvatskými jídly.

Pro ty, kteří preferují větší nezávislost, jsou k dispozici také apartmány a rodinné penziony. Tyto ubytovací možnosti jsou často v příjemném prostředí, obklopeném zelení a květinami, a poskytují vám soukromí a svobodu být si vařit vlastní jídla.

Pokud preferujete spíše tradiční dovolenou v kempech, Tisno má také několik možností. Kempr si můžete vybrat malý, klidný kemp se všemi potřebnými službami, jako jsou sprchy, toalety a možnosti grilování, nebo se můžete rozhodnout pro větší kempy s bohatými sportovními a zábavnými zařízeními.

Pro milovníky dobrodružství Tisno nabízí i možnost kempování přímo na pláži, kde se můžete probudit přímo u moře a vychutnávat si snídani s úchvatným výhledem na pobřeží a azurové moře.

Pro ty, kteří chtějí poznávat místní kulturu a životní styl, si mohou pronajmout tradiční přímořské domy, které jsou nabízeny k pronájmu přímo od místních obyvatel. Tyto domy mají často své vlastní zahrady plné mediteránních květin a bylin, kde se můžete relaxovat a grilovat večer.

Bez ohledu na váš typ ubytování, Tisno je skvělým výchozím bodem pro objevování okolních krás Chorvatska. Národní park Kornati je jednou z těchto krás, kterou si rozhodně nenechte ujít. Můžete se vydat na výlet lodí nebo si pronajmout vlastní loď a prozkoumat jedinečnou přírodní krásu tohoto národního parku.

Dalším oblíbeným místem k návštěvě je národní park Krka, který je známý pro své úchvatné vodopády a malebnou přírodu. Park nabízí také možnost koupání ve sladké vodě, projížďky lodí a procházky po malebných stezkách.

V Tisnu si můžete užít nejen krásné pláže a křišťálově čisté moře, ale také bohatou gastronomii a tradiční chorvatskou kulturu. Můžete ochutnat čerstvé mořské plody, olivový olej a další lokální speciality, které vám přinesou autentický příchutě Chorvatska.

Tisno na ostrově Murter je skvělou volbou pro dovolenou v Chorvatsku. Jeho krásné ubytování, malebné pláže a přátelští místní obyvatelé si vás získají srdce a přijdete si jako doma.


Počasí Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)


Chorvatsko je pro turisty jedno z nejpopulárnějších letních cílů. Leží v jihovýchodní Evropě, při pobřeží Jaderského moře. Místem, které si určitě mnoho turistů oblíbilo, je Tisno. Tisno je malé pobřežní město, které se nachází na ostrově Murter. Co se týče počasí, tak vám přináším několik informací, které by vám při plánování dovolené v Tisnu mohly být užitečné.

Tisno je město se suchým, horkým a slunným podnebím. Průměrná teplota v červenci a srpnu, nejteplejších měsících, se pohybuje okolo 30°C, přičemž i teploty kolem 35 – 40°C nejsou výjimkou. V zimních měsících pak teploty klesají na průměrných 10 – 15°C. Průměrná roční srážková úroveň v Tisnu je přibližně stejná jako v jiných částech Chorvatska a pohybuje se mezi 900 a 1000 mm ročně.

V létě, tedy v období od června do srpna, se v Tisnu běžně vyskytují velmi ostré a někdy i celodenní vedra. Pokud si během tohoto období chtějí návštěvníci užít plážování a slunění, je nutné dbát na vhodné opalování a pitný režim. Důležité je také mít k dispozici ochranné prostředky před slunečním zářením, jako jsou klobouky, opalovací krémy a podobně.

V zimních měsících bývá v Tisnu větrno a vlhko, což může být pro návštěvníky problematické, zejména pokud chtějí podnikat venkovní aktivity. Na druhou stranu je v tomto období méně turistů, takže město nabízí klidnou atmosféru a spousta místních atrakcí a památek může být navštívena bez větších problémů.

Celkově platí, že nejlepším obdobím pro návštěvu Tisna je období od června do září, přičemž nejlepší počasí se očekává v červenci a srpnu. V létě je možné se těšit na krásné slunečné dny, příjemné koupání a mnoho venkovních aktivit. V zimním období je pak vhodnější pohlížet na Tisno jako na procházkové město, které nabízí krásné výhledy na okolní krajinu a s mnoha pamětihodnostmi, které stojí za návštěvu.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky